Pergola pre vašu záhradu

Aj vy milujete letné posedenie na záhrade? Urobte si z vašej terasy príjemné miesto pre oddych. Záhradná pergola predstavuje ideálne tienenie, ktoré ochráni pred slnečnými lúčmi i letným dažďom. 

Pergoly sú dostupné v rôznych prevedeniach, či už máte vašu záhradu ladenú do tradičného, elegantného alebo moderného štýlu. Voľba materiálu závisí od prostredia, v ktorom bude pergola umiestnená. Obľúbené sú drevené pergoly, keďže drevo predstavuje prírodný a zároveň moderný materiál. Vyžaduje si síce údržbu, ale pri správnej starostlivosti vám bude pergola slúžiť dlhé roky. Hliníkové pergoly predstavujú štýlové a najmä funkčné zastrešenie terasy, ktoré je nenáročné na údržbu. 

Či už hľadáte na vašu záhradu pergolu menších rozmerov, alebo si chcete vyčarovať kus nového domova, prinášame vám niekoľko typov na inšpiráciu:

Moderné pergoly

Nadčasová pergola v antracitovej farbe, ktorá je prepracovaná do najmenšieho detailu. Dokonale podčiarkne moderný dizajn vašej záhrady. Môžete kombinovať s minimalistickým záhradným nábytkom, ale veľmi dobre ukáže aj veľké záhradné sedenie s nadýchanými vankúšmi. 

moderná pergola

Minimalistická pergola

Jednoduchý doplnok do vašej záhrady, ktorý vám poskytne v lete príjemné tienenie. Hlavný komponent je v tomto prípade drevo, ktoré je čo najviac zachované vo svojej prirodzenej podobe. 

moderná pergola

Pergola pri bazén

Moderná pergola poskytne príjemné tienenie, ak sa potrebujete schovať pre slnečnými lúčmi. Jedna časť je ukotvená na stene budovy a predná časť je namontovaná do podlahy.

pergola pri bazén