Ako ukotviť hliníkovú pergolu k domu?

Pokiaľ zvažujete stavbu pergoly pri dome, hliníkové pergoly ukotvené k fasáde domu sú pre vás tou správnou voľbou. 

Hliníková pergola kotvená k stene domu.

Pergoly kotvené o dom sú obľúbené najmä preto, že rozširujú obytný priestor. Do priestoru pergoly sa z domu dostanete čistou nohou za akéhokoľvek počasia. Kotvená pergola k domu vám dokáže vytvoriť jeden dizajnový celok a pôsobiť tak veľmi elegantne a ucelene v rámci celkového dizajnu domu a záhrady.

Samotné kotvenie pergoly o dom záleží na viacerých faktoroch. Základným činiteľom je samotný materiál z akého je dom postavený a druhým je samotná hrúbka tepelnej izolácie použitej na fasáde o ktorú plánujete ukotvenie pergoly. Ďalším dôležitým činiteľom v rámci statiky je samotný rozmer pergoly a hlavne hĺbka pergoly. Veľmi veľa sa dnes diskutuje o tepelných mostoch, ale v prvom rade treba myslieť na statiku samotnej pergoly montovanej k domu. Tepelné mosty sa dajú eliminovať viacerými spôsobmi, ale statika pergoly je kľúčom k spokojnému užívaniu pergoly. Preto si vopred preverte skúsenosti a technické znalosti dodávateľa ktorý prevádza montáž pergoly o dom.

Technológia kotvenia pergoly o dom.

Štandardom je kotvenie formou chemických kotiev. Na trhu je nespočetné množstvo dodávateľov prípravkov pre chemické systémy kotvenia pergoly. Tu by sme mali klásť hlavný dôraz na celkový technologický postup spracovania pri samotnej činnosti, akou je montáž hliníkovej pergoly.

Obávate sa možného zatekania pergoly pri fasáde?

Pri stavbe pergoly k domu  sa objavuje niekoľko obáv. Najčastejšie je to obava zo zatekania vody pri fasáde domu. Preverte si u vášho dodávateľa pergoly, ako rieši daný problém. Pokiaľ to rieši len použitím silikónu (ochrana na jeden maximálne dva roky), je to na zváženie či vynaložiť nie malé finančné prostriedky na pergolu ktorá si časom bude vyžadovať ďalšiu starostlivosť.

Náš systém kotvenia pergoly má tento problém vyriešený už v konštrukcii pergolového systému. Samotný profil kotvený o fasádu má výšku až 190 mm s dvomi gumenými tesneniami medzi ktoré je nanášaná ešte elastická tesniaca hmota, a samozrejme samotná záruka z našej strany sú zárukou bezproblémového používania pergoly.

Výrobný program : Hliníkové pergoly