Čím sa líšia a čo Vám ponúkajú hliníkové pergoly PTC

Robustná konštrukcia pergoly

Už na prvý pohľad je viditeľný rozdiel v robustnosti samotnej konštrukcie pergoly. Stojky majú rozmer až 140 x 140 mm, integrovaný dažďový zvod až 160 x 160 mm s hrúbkou stien až 4 mm. Nosné stropné profily s rozmerom 120 x 72 mm. Tieto parametre sú garanciou stability a dlhej životnosti pergoly. Pergola spĺňa všetky parametre v rámci statiky a odolnosti proti vetru.

Dizajn pergoly

Profily na pergoly sú príjemné na dotyk a jednoduché na čistenie, nemajú totiž ostré hrany, všetky sú opatrené úkosom pod uhlom 45 stupňov. Osobitým dizajnovým prvkom sú linky v tvare V, po obvodoch všetkých strán na stojkách a v prednej časti nosného profilu s integrovaným dažďovým zvodom. Linky dodávajú pergole vlastný dizajn,  charakter a už na prvý pohľad je zrejmé že ide o značkové štýlové pergoly. Takáto pergola napojená na dom nielenže plnohodnotne slúži svojmu primárnemu určeniu, ale čo je hlavé dokáže prepojiť obytný priestor s exteriérom.

Strešná krytina na pergoly

Vo všeobecnosti platí že pergola s pevnou strešnou krytinou je iba tak kvalitná, ako je kvalitná samotná krytina. Preto už v šandardnom prevedení pergoly dodávame krytinu, ktorá spĺňa všetky parametre na komfortné a plnohodnotné využitie priestoru vašej terasy. Vlastnosti krytiny Sun Protection sa radia do tej najvyššej triedy medzi krytinami na pergoly s pevnou strešnou krytinou. Jej hlavnými výhodami je že prepúšťa dostatok svetla, relatívne nízka obstarávacia cena, nízka hmotnosť, UV ochrana, ale hlavne obsahuje ochranný filter ktorý odráža 48% slnečných lúčov naspäť do atmosféry, čím zabraňuje prehrievanie priestoru terasy a vytvára plnohodnotný klimatický komfort pre oddych a relax. Pergola pri dome by mala v prvom rade poskytovať nielen ochranu pred dažďom, ale predovšetkým vytvárať príjemný chládok a príjemnú klimatickú pohodu. A pokiaľ chceme zachovať dostatok svetla v miestností nadväzujúcej na pergoly, je strešná krytina Sun Protection tou správnou voľbou pre Vás.

Povrchová úprava

Pre dosiahnutie najvyššej kvality a najdlhšej životnosti pergoly sú všetky profily pergoly upravené vypaľovanou práškovou farbou RAL 7016 s jemnou štruktúrou.

Hliníkove pergoly v dekore dreva - voľba tých, ktorí chcú viac.

Správnym výberom dekoru LAMINICO WOOD sa dokážeme zladiť s farbou vašich okien či dverí, a vytvoríme tak jeden kompaktný celok v dokonalej harmónii. Na výber je veľké množstvo farieb a štruktúr v dekore dreva. Stačí si len vybrať ten pravý pre Vás.

  • LAMINICO WOOD hliník so štruktúrou dreva s UV stabilizátorom. Vysoká farebná stálosť.
  • Jedinečný prémiový dizajn  
  • Množstvo kombinácií
  • Široká škála farieb
  • Bezudržbovosť